späť

Archív

Komenského inštitút


Kto sú najdôležitejší aktéri vzdelávacieho systému? Motivovaní učitelia. Cieľom Komenského inštitútu je vytvorenie inšpiratívneho prostredia pre pedagogických lídrov Slovenska. Majú tu možnosť bezplatne získať vedomosti a zručnosti k realizácii praktickej školskej reformy vo svojej komunite.


Vĺčatá


Hranie je jednou z najdôležitejších aktivít našich detí (role play, stolové hry, ale aj hry digitálne). Okolo digitálneho obsahu a detí existuje širšia spoločenská diskusia. Vĺčatá sa téme venujú do hĺbky. Chcú byť poradcom pre rodičov a učiteľov, aby mohli byť pre deti vhodným sprievodcom. Vlčatá podporujeme nielen finančne, ale im aj pomáhame dostať sa k čo najširšej skupine užívateľov.


Chemplay


Hra ChemPlay je nová didakticko-spoločenská stolová hra pre 2-6 hráčov, ktorá zábavne vysvetlí, doplní a precvičí vedomosti z anorganickej chémie. Pre deti atraktívnou, pútavou a hravou formou umožňuje výučbu, precvičovanie aj overenie znalostí z anorganickej chémie v rozsahu učiva základnej a strednej školy.


PINF hry


Ondrej má 14 a programuje hry pre deti s mozgovou obrnou. Jeho projekt PINF hry im pomáha pri učení. Pomohli sme mu zjednotiť grafiku a jeho hry sme dostali do centier pre zdravotne znevýhodnené deti.


Animath


Čo má spoločné augmented reality (rozšírená realita) a matematika? ŽABKU. Tá rieši jednoduché matematické úlohy pomocou skákania po leknách. Podľa sčítania, alebo odčítania sa pohybuje dopredu, alebo dozadu. Chceme, aby sa Animath mohli hrať, a tak sa hravo učiť, deti po celom Slovensku.


Garbage Gobblers


Garbage Gobblers je hra, ktorú vyvíja naša kolegyňa Táňa. Problém s množstvom odpadu vnímame aj u nás vo firme. Preto máme špeciálne koše na triedenie odpadu. Garbage Gobblers je hra, ktorá učí deti separovať odpad. Príšerky v tejto hre sa živia odpadom a deti sa dozvedia prečo a ako treba triediť odpad.


Nimbus


Nimbus je autobus hravého učenia, ktorý bude od 2. do 6. októbra cestovať po Slovensku. Zastaví sa v mestách Košice, Žilina a Bratislava, kde žiakov základných škôl a ich učiteľov privezie do NIMBUS LANDU. Viac info na nimbus.land.


PAF


PAF je denný tábor pre deti základných škôl. V Pixelfederartion ich vítame 2 krát do roka a to počas jarných a letných prázdnin. Okrem príjemného času stráveného v hernej firme, získajú nové poznatky o vývoji hier a vyskúšajú si čo obnáša práca na všetkých našich oddeleniach. Od tvorby hier, cez kreslenie a testovanie až po reklamu a komunikáciu s našimi hráčmi.


SkillDrill


Projekt SKILL DRILL má ambíciu stať sa prototypom a testovacím projektom pre budúce systematické vzdelávanie mladých talentovaných ľudí v oblasti tvorby a vývoja hier. Celodenné workshopy sa konajú raz za mesiac, séria začína v novembri 2016 a končí v júni 2017. Workshopy dopĺňanú prednášky pre účastníkov na témy, ktorým zatiaľ nie sú venované špecializované workshopy. Súčasťou projektu sú prednášky pre verejnosť určené na popularizáciu herného priemyslu a významu hernej kultúry. Viac na www.skill-drill.com.


Letná škola tvorby hier


Letná škola tvorby hier je iniciatíva, ktorú zrealizovali univerzity a fakulty v Bratislave v spolupráci so spoločnosťami, ktoré v Bratislave tvoria hry. Na projekte sa podieľali Fakulta matematiky, fyziky a informatiky, Univerzita Komenského, Fakulta manažmentu, Univerzita Komenského, Filmová a televízna fakulta, Vysoká škola muzických umení a Vysoká škola výtvarných umení a za firmy PIXEL FEDERATION, PowerPlay Manager, Bohemia Interactive (Bratislava), Sector.sk a Game Dev Hub Bratislava.


Art Duel


90 minút živého kreslenia na tému "Odvaha." Aj tak vyzeral posledný septembrový pondelok v KC Dunaj počas after párty konferencie Network 2016 – Spojenia pre ťažké časy.


Game Production Learnings


Záznam zo skvelého večera v Pixeli venovanému hrám a ich vývoju so vzácnymi hosťami: Stephane Assadourian prezradil, čo všetko sa naučil pri produkovaní Assassin's Creed, a spolu so zástupcami z Pixel Federation a Bohemia Interactive pátrali po "svätom grále" herného developmentu.

späť